Olmo ve svém debutu zaznamenal tradici a Barcelona zvrátila Rayo Vallecano 2:1

V tomto kole La Ligy Barcelona venku porazila Rayo Vallecano 2:1 a v této sezóně zaznamenala tři vítězství v řadě. Nový hráč Dani Olmo v tomto utkání úspěšně debutoval a vstřelil vítězný gól v utkání.

Na začátku utkání se Rayo Vallecano ujal vedení už v 9. minutě. Tým zahájil ofenzivu zleva a Frutos centroval, aby pomohl Unai Lopezovi, který prudkou střelou v pokutovém území vstřelil první branku pro hostující tým. Barcelona byla v prvním poločase mírně pomalá a bylo těžké zformovat účinnou ofenzivní hrozbu. Ve 37. minutě se o dlouhou střelu pokusil mladý hráč Barcelony Yamar, ale brankář Rayo Vallecano Cardenas jej snadno vyřešil.

Ve druhém poločase Barcelona upravila taktiku. V 51. minutě hry Rafinha v fc barcelona dres našel centrem v pokutovém území Lewandowského, ale legendární střelec promarnil příležitost do prázdné branky, což fanoušky Barcelony na chvíli zklamalo. S postupem hry se však Barcelona postupně dostávala zpět do formy. V 59. minutě vyrovnal Dani Olmo, který nastoupil jako střídající, střelou z dálky z 35 metrů, ale míč narazil do břevna a šel mírně mimo.

O minutu později se Barcelona konečně chopila příležitosti k vyrovnání skóre. Rafinha si střihl zleva a přihrál nehlídanému Pedrimu v pokutovém území, který snadno nastřelil míč do pravého dolního rohu a skóre bylo 1:1. Poté Barcelona pokračovala v tlaku na soupeře a Lewandowski v 71. minutě vstřelil gól, ale gól byl zrušen, protože VAR určil, že před gólem byl faul.

V 82. minutě hry Barcelona definitivně zajistila vítězství. Poté, co se po pravé straně probil Yamal, přihrál míč do pokutového území. Olmo, který si právě oblékl fotbalové dresy levné Barcelony, dostal míč a v klidu nastřelil míč do vzdálenějšího rohu. Míč se dostal do sítě a pomohl Barceloně obrátit soupeře na 2:1. Tento gól nejenže dobře odstartoval barcelonskou kariéru Olma, ale také přinesl týmu rozhodující tři body.

V závěru utkání měl šanci na vyrovnání Rayo Vallecano, ale střela Enkety byla lehce mimo branku a minula poslední šanci. Barcelona nakonec zápas vyhrála a dočasně se ujala vedení v tabulce. Za zmínku stojí, že se v tomto vystoupení osvědčil Dani Olmo. Doufám, že v následujících zápasech bude moci vstřelit více gólů Barceloně.